PARALEN Grip chrípka a nachladnutie 24 tabliet

KEDY POUŽIŤ?Pri prejavoch chrípky a nachladnutia, ako sú: Horúčka Upchatý nos Bolesť hlavy, hrdla, bolesť svalov a kĺbov Zimnica Zápal prínosových dutín a s ním spojená bolesť Vďaka kofeínu pôsobí aj proti únave a ospalosti     ÚČINNÉ LÁTKY Paracetamol znižuje horúčku a uľaví od bolesti. Fenylefrín pomáha uvoľniť plný alebo upchatý nos. Kofeín urýchľuje a zosilňuje účinok paracetamolu na tlmenie bolesti a pomáha bojovať proti únave a ospalosti.DÁVKOVANIE DÔLEŽITÉ UPOZORNENIEPri užívaní tohto lieku je potrebné vyhnúť sa nadmernému príjmu kofeínu (napr. káva, čaj a niektoré nápoje v plechovkách),pretože to môže viesť k nepokoju, nespavosti a zrýchlenému srdcovému rytmu. ZLOŽENIEJedna tableta obsahuje: 500 mg paracetamolu, 25 mg kofeínu a 5 mg fenylefrínium-chloridu.Pomocné látky: povidón K-25, laurylsíran sodný, mikrokryštalická celulóza, kukuričný škrob, predželatinovaný kukuričný škrob, koloidný bezvodý oxid kremičitý, kyselina stearová, mastenec, hypromelóza , makrogol, oxid titaničitý (E171)  KONTRAINDIKÁCIENeužívajte PARALEN® GRIP chrípka a bolesť ak ste alergický/ána paracetamol, kofeín, fenylefrín alebo na ktorúkoľvekz pomocných látok. Ďalšie kontraindikácie sú uvedenév písomnej informácii pre používateľa.PARALEN® GRIP chrípka a bolesť je liek na vnútorné použitie.Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa aporaďte sa s lekárom alebo lekárnikom.MAT-SK-2200386-1.0-1/2023MAT-SK-2400320-1.0-10/2024 
7,29 €