KEDY POUŽIŤ PARALEN® GRIP HORÚCI NÁPOJ ECHINACEA A ŠÍPKY 500 MG/10 MG?Pri prejavoch chrípky, nachladnutia a iných vírusových ochoreniach horných ciest dýchacích: Horúčka Upchatý nos Bolesť hlavy, hrdla, bolesť svalov a kĺbov Zápal prínosových dutín a s ním spojená bolesťÚČINNÉ LÁTKY 500 mg paracetamolu a 10 mg fenylefrínium-chloridu v jednom vrecku Paracetamol pôsobí proti bolesti a horúčke Fenylefrín uvoľňuje dýchacie cesty DÁVKOVANIE Jedno vrecko rozpustené v pohári horúcej (nie však vriacej) vody 1 až 4 krát denne Interval medzi jednotlivými dávkami nemá byť kratší ako 4 hodiny Najvyššia jednotlivá dávka je 1 vrecko Maximálna denná dávka sú 4 vrecká Pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokovKONTRAINDIKÁCIENeužívajte PARALEN® GRIP horúci nápoj echinacea a šípky 500 mg/10 mg, ak ste alergický/á na paracetamol, fenylefrín alebo na ktorúkoľvek pomocnú látku. Ďalšie kontraindikácie sú uvedené v písomnej informácii pre používateľa. ZLOŽENIE PARALENU® GRIP HORÚCI NÁPOJ ECHINACEA A ŠÍPKY 500 MG/10 MGJedno vrecko obsahuje: 500 mg paracetamolu a 10 mgfenylefrínium-chloridu.Pomocné látky: povidón 25 (Kollidon 25), kyselina vínna,citrónan sodný, kyselina citrónová, kyselina askorbová obalenáetylcelulózou, draselná soľ acesulfámu, citrónový prášok K240,citrónová šťava 610399E, suchý extrakt echinacey (06:01),šípková príchuť S-129211, sacharózaPARALEN® GRIP horúci nápoj echinacea a šípky 500 mg/10 mgje liek na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte písomnúinformáciu pre používateľa a poraďte sa s lekárom alebolekárnikom.MAT-SK-2200391-1.0-04/2023 MAT-SK-2400319-1.0-10/2024